Studenci WR na festiwalach 2016/2017

Spektakl Raj. Tutorial z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu w reżyserii studenta Jędrzeja Piaskowskiego został pokazany na 57. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Lauretką nagrody im. Jacka Woszczerowicza za subtelnie zdystansowaną, a zarazem intensywną obecność w spektaklu została Sara Celler-Jezierska.

Film Kosmos w reżyserii Darii Kopiec zostanie pokazany na The Annecy International Animation Film Festival we Francji (12-17 czerwca 2017).

Spektakl Polityk. Trailer w reżyserii studentki III roku Julii Szmyt-Krych uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wlkp. (18-20 maja 2017).

Studentka III roku WR, Daria Kopiec w dn. 11-16 lutego 2017 uczestniczyła w Berlinare Talents –  warsztatach dla 250 wybitnych młodych filmowców ze świata, organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Spektakl Córki Leara E. Feinstein w reżyserii Darii Kopiec otrzymał Nagrodę Publiczności na ArtOkraina – International Festival of Chamber Theatres and Small Scale Performances w St. Petersburgu (8-10 grudnia 2016) oraz uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu FIST w Belgradzie (23-26 marca 2017). Film animowany Misteria dzieciństwa w reżyserii Darii Kopiec otrzymał specjalne wyróżnienia na 23rd International Independent Film Festival named after Ireneusz Radzio PUBLICYSTYKA 2016 w Kędzierzynie-Koźlu (21-23 października 2016) oraz na 5th Mumbai Shorts International Film Festival w Delhi (1-5 grudnia 2016).

Małgorzata Wdowik zdobyła nagrodę główną Ministra Nauki i Dziedzictwa Narodowego na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (18-20 listopada 2016) za spektakl Piłkarze. Swoje spektakle podczas FMR pokazali też: Agata Baumgart – O szczytach rozpaczy i uśmiechu stewardessy, Anika Idczak – Zimniej niż tu, Grzegorz Simborowski – Nie o taki świat nic nie robiłem, Julia Szmyt-Krych – Samoobsługa.

Spektakl Versus R. Garcii (Teatr Nowy w Poznaniu) w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego uczestniczył w INTERPRETACJACH, XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej w Katowicach (5-13 listopada 2016).

Daria Kopiec otrzymała za film Kosmos Award for Best Clay Animation na International Animated Film Festival w Banja Luce (26 października 2016) oraz Frapę wartą zachodu na Festiwalu Filmów Frapujących w Gorzowie Wielkopolskim (23 października 2016) – za piękny, niedosłowny, surrealistyczny film o kosmosie miłości. Kosmos pokazywany był również na Balkanima – European Animated Film Festival w Belgradzie (4-8 października 2016), Stoptrik International Film Festival w Mariborze (27-30 września 2016), International Animation Festival Anilogue w Budapeszcie (23-27 listopada 2016).