Wizyta studentów Wydziału Aktorskiego w Moskwie

W dniach 18 -25 września 2019 studenci Wydziału Aktorskiego naszej uczelni byli gośćmi Rosyjskiego Uniwersytetu Sztuki Teatralnej – GITIS w Moskwie. 21-osobowa grupa uczestniczyła w specjalnie przygotowanych zajęciach i ofercie kulturalnej. W programie znalazły się zarówno warsztaty tematyczne z wykładowcami GITIS, udział w spektaklach najciekawszych moskiewskich teatrów, jak i wizyty studyjne w rosyjskich instytucjach kultury. Całość zwieńczył pokaz spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf” w wykonaniu naszych studentów w reżyserii prof. Grzegorza Chrapkiewicza, który pełnił także funkcję mentora artystycznego projektu. Opiekę nad grupą sprawował Mateusz Dębski. Projekt odbył się dzięki inicjatywie Waldemara Raźniaka. Bardzo dziękujemy naszym gospodarzom z Rosyjskiego Uniwersytetu Sztuki Teatralnej – GITIS w Moskwie za niezapomniane chwile i wspaniały czas spędzony w Rosji!