Nasze spektakle powracają z Boskiej Komedii z nagrodami!

Dwiema nagrodami wyróżniony został KLUB w reż. Weroniki Szczawińskiej, a zespół DAWRINA ALBO DZIECI EWOLUCJI w reż. Magdy Miklasz otrzymał nagrodę aktorską!

Wspaniałe nagrody dla naszych spektakli na Festiwalu Boska Komedia!

Chwalimy się z dumą werdyktem jury Boskiej Komedii.

KLUB w reż. Weroniki Szczawińskiej otrzymał aż dwie wyjątkowe nagrody:
– „Pierwszą z nagród przyznajemy w uznaniu podjętego przez zespół trudnego wyzwania, jakim jest przedstawienie sytuacji kobiet we współczesnym świecie artystycznym.”
– „Drugą z nagród przyznajemy za przekazanie ważnego artystyczno-politycznego manifestu, doskonałego tak pod względem formy, jak i treści.”

Gratulujemy wszystkim twórczyniom: Julia Biesiada, Julia Borkowska, Maria Kozłowska, Katarzyna Lis, Adrianna Malecka, Magdalena Sildatk, Bernadetta Statkiewicz, Monika Szufladowicz, Helena Urbańska, Emilia Walus! I oczywiście ściskamy też twórczynie: reżyserkę Weronikę Szczawińską, współautorkę koncepcji scenicznej Dobrawę Borkałę, autorkę muzyki Teoniki Rożynek, kostiumografkę i scenografkę Martę Szypulską, kierowniczkę produkcji Agnieszkę Zajk-Tworkowską i asystentkę reżyserki Martę Szlasę-Rokicką.

Nagrodzono też zespół aktorski spektaklu DARWIN ALBO DZIECI EWOLUCJI w reż. Magdy Miklasz, przedstawienie zrealizowane w naszej białostockiej filii!
– „Za zaangażowanie w ambitne przedsięwzięcie, wymagające różnorakich talentów i wykorzystujące zachwycające aktorstwo i umiejętności lalkarskie.”

Gratulujemy każdemu z osobna i wszystkim jednocześnie: Magdalena Duszak, Antoni Galicki, Katarzyna Hodana, Emil Gąssowski, Michał Kaszak, Anna Konieczna, Aleksandra Kossewska, Oskar Lasota, Justyna Łukasik, Aleksandra Machała, Aleksandra Sapiaska.

Gratulujemy też wszystkim pozostałym wyróżnionym! Radość nasza z nagród jest podwójna, patrząc na to jaka była jakość tegorocznego programu!

KLUB | fot. Bartek Warzecha

DARWIN ALBO DZIECI REWOLUCJI | fot. Monika Stolarska