KIERUNEK AKTORSTWO: DZIEŃ OTWARTY i DOBRY WIECZÓR W AT ONLINE

Co roku wiosną Kierunek Aktorstwo Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie organizuje Dobry Wieczór w AT – cykl prezentacji wybranych pokazów egzaminacyjnych studentów I, II i III roku, który połączony jest z Dniem Otwartym Kierunku. Tak miało być i tym razem, ale niestety wirus pokrzyżował nam plany. Jednak nie poddaliśmy się i zapraszamy Was na Dzień Otwarty i Dobry Wieczór w AT ONLINE.

Startujemy już 20 kwietnia – od godz. 18.00 będziecie mogli oglądać kilkunastominutowy film, który stworzyliśmy specjalnie z okazji Dnia Otwartego ONLINE. Przywitają Was w nim władze uczelni, kierunku i nasi pedagodzy. Dowiecie się jak w czasie izolacji można przygotować się do egzaminów i podejrzycie naszych studentów podczas pokazów semestralnych.

Na 19.30 tego samego dnia, zaplanowaliśmy premierę teatru telewizji produkcji Akademii Teatralnej AKTORSTWO. PIERWSZE LEKCJE w reż. dra Piotra Głowackiego. Udostępnimy go w czterech wersjach – podstawowej, z napisami w języku polskim, angielskim i z audiodeskrypcją. W obsadzie studenci Kierunku Aktorstwo.

27 kwietnia o godz. 19.30 zapraszamy na pokaz egzaminacyjny studentów III roku Kierunku Aktorstwo Teatru Muzycznego. TOREBKA – autorski scenariusz prof. dra hab. Andrzeja Strzeleckiego z muzyką dra hab. Marka Stefankiewicza. Studenci pod opieką wykładowców przygotowali go podczas zajęć z Interpretacji piosenki. Nagranie udostępnione będzie do północy.

O kolejnych pokazach, które planujemy w kolejne poniedziałki, będziemy informować na stronie oraz w wydarzeniu fb: https://www.facebook.com/events/3205442949488973/

Bądźcie z nami!
#osobnoalerazem

➡️ Program:

🔴 20 kwietnia
18.00 – Premiera filmu na Dzień Otwarty Kierunku Aktorstwo ONLINE

19.30 – Premiera filmu AKTORSTWO. PIERWSZE LEKCJE w reż. Piotra Głowackiego

🔴 27 kwietnia
19.30 – TOREBKA – prezentacja nagrania egzaminu z Interpretacji piosenki pod opieką Andrzeja Strzeleckiego oraz Marka Stefankiewicza

🔴 4 maja
19.30 – Informacje wkrótce

🔴 11 maja
19.30 – Informacje wkrótce

Pokazy będą udostępniane na naszym kanale youtube.
Linki będziemy zamieszczać w wydarzeniu.

➡️ AKTORSTWO. PIERWSZE LEKCJE, reżyseria: Piotr Głowacki

Osiemdziesiąt dwa lata po nagłej śmierci na planie filmowym w Hollywood duch Ryszarda Bolesławskiego wraca do Polski pod postacią tłumaczenia jego książki w wykonaniu Ewy Danuty Godziszewskiej, pt. „Lekcje aktorstwa. Teksty z lat 1923-1933”. W tym samym czasie grupa studentek i studentów warszawskiej Akademii Teatralnej podczas warsztatów aktorskich zostaje odcięta od świata w budynku Teatru Collegium Nobilium. Pozbawieni widzów rozpoczynają poszukiwania drogi wyjścia. W podziemnym studio filmowym natrafiają na włączone kamery i tekst nieznanego im arcydzieła. Kiedy dla zabawy ktoś odczytuje pierwsze słowa scenariusza duch nieżyjącego mistrza wstępuje w kolejne osoby. Od tej chwili wszystko staje się możliwe. Korytarze i scena stają się planem filmowym, życie teatrem, a teatr filmem. Czy magia kina pozwoli im wyrwać się z teatralnej pułapki? Czy prowadzeni przez mistrza z zaświatów odnajdą swoją drogę?

Reżyseria: Piotr Głowacki
Zdjęcia: Szymon Kluz
Kierownictwo produkcji: Monika Czajkowska
Montaż: Ignacy Ciunelis
Dźwięk: Jakub Niedźwiedź
Obsada (studenci Kierunku Aktorstwo): Karol Biskup, Kamila Brodacka, Monika Cieciora, Natalia Jędruś, Kaja Kozłowska, Mariusz Urbaniec, Bartosz Włodarczyk, Konrad Żygadło Asystentka reżysera, adaptacja tekstu na potrzeby teatru tv: Pamela Leończyk (studentka Kierunku Reżyseria)
Asystentka kierownika produkcji: Aleksandra Mroz (studentka Kierunku Wiedza o Teatrze) Producent wykonawczy: Monika Czajkowska
Producent: Agnieszka Zajk-Tworkowska
Produkcja: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Film powstał w ramach Zadania „LEKTURY– laboratorium z inscenizacji audialnej i audiowizualnej dla studentów AT” w ramach projektu “Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni w ramach Ścieżki I Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.

➡️ TOREBKA, scenariusz i reżyseria: Andrzej Strzelecki
egzamin z Interpretacji piosenki

Często mówi się, że przedmioty mają duszę. A co, kiedy damy im głos i pozwolimy mówić o swoich doświadczeniach i problemach? Może zdziwić nas o czym myśli szminka noszona w torebce i co ma do powiedzenia nasza karta kredytowa… Spektakl powstał w ramach przedmiotu Interpretacja piosenki pod opieką prof. dra hab. Andrzeja Strzeleckiego.

Muzyka: dr hab. Marek Stefankiewicz
Obsada (studenci III roku kierunku aktorstwo teatru muzycznego): Ada Dec, Natalia Stachyra, Karolina Piwosz, Maja Polka, Jagoda Jasnowska, Olga Lisiecka, Karol Czajkowski, Maciej Dybowski, Juliusz Godzina, Wojciech Melzer, Maciej Kozakoszczak, Tomasz Osica