RUSZYŁA REKRUTACJA DO PROJEKTU „ZMIANA-TERAZ!”

Napis CHANGE NOW! ZMIENA–TERAZ! na różowym tle
Z radością informujemy, że 30 maja 2021 ruszyła rekrutacja dla studentek i studentów do międzynarodowego projektu CHANGE NOW!, którego liderem jest Akademia Teatralna w Warszawie.
Razem z Akademią Teatru i Tańca w Amsterdamie, Narodowym Wyższym Konserwatorium Sztuk Dramatycznych w Paryżu, Królewskim Konserwatorium Szkocji w Glasgow oraz Instytutem Teatrologii Stosowanej w Giessen w latach 2021-2023 prowadzimy program edukacyjny, którego celem jest opracowanie nowych propozycji kształcenia i praktyk teatralnych opartych na zasadach demokratycznych, podmiotowych i zespołowych.
Szukamy 12-16 studentek i studentów, którzy wezmą udział w 2-letnim cyklu edukacyjnym: 4 edycjach warsztatów i konferencji organizowanych w Polsce, Niemczech, Holandii i Francji. Warunkiem wzięcia udziału w programie jest posiadanie pomysłu na własny projekt teatralny lub chęć pracy nad konkretnym zagadnieniem z dziedziny teatru. Tematyka prac jest dowolna, natomiast osoby biorące udział w procesie zobligowane są do aktywnego udziału w dyskusjach i zajęciach praktycznych z ekspertami.
W rekrutacji mogą wziąć udział osoby, które w momencie aplikowania posiadają aktualny status studenta jednej z uczelni biorących udział w projekcie.
Projekt zakłada realizację kilku/kilkunastu autorskich produkcji teatralnych w międzynarodowych zespołach powołanych spośród artystów, wykładowców i studentów partnerskich uczelni.
Tematyka prac jest dowolna.
4 wybrane spektakle zostaną w sezonie 2022/2023 wystawione w renomowanych warszawskich teatrach: Nowym, Powszechnym, Studio i Komunie Warszawa.
Rekrutacja trwa od 30 maja do 30 czerwca 2021.
Wyniki zostaną ogłoszone na stronie projektu do 31 lipca 2021.
Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest biegła znajomość języka angielskiego, gdyż jest to język roboczy projektu.
Zapraszamy Państwa do śledzenia naszych działań: http://changenow.at.edu.pl/pl/
Napis CHANGE NOW! ZMIENA–TERAZ! na różowym tle