Studenci WR na festiwalach 2015-2016

Spektakl Versus R. Garcii (Teatr Nowy w Poznaniu) w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego uczestniczył w Festiwalu Młodych m-teatr w Koszalinie (14-18 września 2016). Nagrodę publiczności dla najlepszej aktorki otrzymała Antonina Choroszy za rolę Matki w przedstawieniu Versus.

Spektakl Córki Leara Elaine Fe instein w reżyserii Darii Kopiec został wyróżniony II nagrodą w nurcie SzekspirOFF w ramach 20. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku (29 lipca – 7 sierpnia 2016). W Festiwalu uczestniczyły również spektakle Makbet w reżyserii Katarzyny Łęckiej, Hamlet w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego oraz Anatomia gniewu w reżyserii Jana Hussakowskiego.

Daria Kopiec otrzymała nagrodę Special Jury Mention za film animowany Gucio zaczarowany, wyprodukowany przez  „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach na International Film Festival ASTERFEST w macedońskiej Strumicy (27–31 maja 2016). Gucio zaczarowany zdobył też 2 nagrodę na VAFI – International Children and Youth Animation Film Festival Varaždin w Chorwacji w kategorii MAXI (19–24 kwietnia 2016) oraz otrzymał wyróżnienie specjalne na International Festival of Animation Films Animayovka w Mohylewie na Białorusi (9-13 września 2015). Kolejny film Darii Kopiec Pierwszy raz, zrealizowany pod opieką prof. Macieja Wojtyszki w AT uczestniczył w konkursie filmów krótkometrażowych na 35. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM (20-25 czerwca 2016).

Spektakl The Tragedy of…? w reżyserii Piotra Kurzawy zostanie pokazany na European Youngh Theatre – Festival Dei Due Mondi w Spoleto (3-9 lipca 2016).

Spektakl Samoobsługa H. Pintera w reżyserii Julii Szmyt-Krych został pokazany na The Festival of International Student Theatre (FIST 11) w Belgradzie (5-9 maja 2016).