Warsztaty prof. Craiga Mathersa z Techniki Czechowa

Akademia Teatralna, 24-25 marca 2018

W dniach 24-25 marca 2018 w Akademii Teatralnej odbyły się warsztaty prof. Craiga Mathersa z Techniki Czechowa.

Craig Mathers jest aktorem z dorobkiem ponad 40 ról teatralnych (w tym w teatrach off-Broadwayu) i telewizyjnych. Jest członkiem Michael Chekhov Association (MICHA). Prowadził międzynarodowe warsztaty dla University of Connecticut i CSU Summer Arts. Uczył również dla Michael Chekhov Europe w Chorwacji oraz scen klasycznych i współczesnych w The American Academy of Dramatic Arts i na New York University (NYU). Obecnie jest profesorem afiliowanym przy Wydziale Performing Arts Emerson College w Bostonie, gdzie prowadzi zajęcia w oparciu o metodykę Czechowa i Stanisławskiego również z użyciem tekstów szekspirowskich. Craig studiował pod kierunkiem Stanforda Meisnera w Neighborhood Playhouse, a dyplom MFA obronił w prestiżowej Yale Drama School. Swój warsztat doskonalił w Shakespeare and Company. Otrzymał również tytuł designated Linklater teacher. W dniach 24-25 marca poprowadził w Akademii Teatralnej warsztaty z techniki Michaiła Czechowa.