JUWENALIA ARTYSTYCZNE 2018 – BAJECZNA ZABAWA PO STUDENCKU

11 i 12 maja

Już w drugi weekend maja nasza Uczelnia zmieni się w studenckie miasteczko festiwalowe! 11 i 12 maja 2018 odbędą się Juwenalia Artystyczne, czyli najbardziej nietypowe juwenalia w Polsce. W magiczny świat braku problemów zapraszają studenci warszawskich uczelni: muzycznej, plastycznej i teatralnej.

W tym roku motywem przewodnim Juwenaliów Artystycznych będzie „bajka”, czyli poszukiwanie wspomnień i emocji z czasów dzieciństwa, przeżywanie radości i wzruszeń oraz ubarwienie szarej rzeczywistości! W zwykle niedostępnych zakamarkach modernistycznego budynku Uniwersytetu będzie można natknąć się na Kopciuszka albo Dzwonnika z Notre Dame, wziąć udział w dyskusji z wybitnymi artystami czy zagrać z przyjaciółmi w multimedialne gry. A to tylko początek atrakcji!

Punktem wyjścia programu stała się teoria człowieka bawiącego się (Homo ludens) przyjmująca zabawę za podstawę wszelkiej aktywności społecznej i kulturalnej człowieka. Juwenalia Artystyczne to różnorodność doświadczeń i dobra zabawa dla każdego – projekty artystyczne studentów, instalacje, spektakle, wystawy oraz koncerty najciekawszych polskich artystów młodego pokolenia: Brodki, Bovskiej, Natalii Przybysz i Mikromusic.

Pierwszego dnia Juwenaliów w Sali Koncertowej UMFC zagra tradycyjnie studencka orkiestra symfoniczna, wykonując w tym roku największe przeboje z filmów Disneya, Pixara i Burtona. Nie zabraknie muzycznych niespodzianek.

Za strefę gastro odpowiadać będzie Grupa INSTYNKT CREATIVE GROUP wraz ze swoimi konceptami: Aioli, Banjaluka i Momu. Nie zabraknie streetfoodu zarówo w opcji mięsnej jak i wege. Natomiast na uniwersyteckim dziedzińcu będzie można wznieść toast za pomyślność Uniwersytetu z samym Magnificencją Rektorem!

Wieczorami impreza przenosić się będzie do parku za uczelnią, czyli na popularny Skwer Wodiczki. Na dwie noce stanie się on plenerową salą koncertową, w której bajkowy klimat utrzyma się (prawie) do białego rana!

Pełen program dostępny jest na:

Więcej informacji na:

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa
Bilety na koncert o 19:00 w Sali Koncertowej do kupienia od 16.04.2018 na umfc.bilety24.pl lub w kasie. Na pozostałe wydarzenia, w tym imprezę plenerową, wstęp wolny.

Organizatorzy:

•   Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina