WARTO BYŁO, reż. Cezi Studniak

25 września odbędzie się premiera spektaklu koprodukowanego przez Akademię Teatralną oraz Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie

Zbliża się 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba więc zorganizować pełne radości i optymistycznego patriotyzmu obchody. Jak z tym zadaniem poradzi sobie Generał Komitetu Specjalnego IV Batalionu Rezerwy im. Józefa Piłsudskiego Departamentu Do Zadań Specjalnych Komitetu Organizacji Parady Radości Pokoju Wolności i Szczęścia Anno Domini 2018, gdy za przygotowanie merytoryczne wielkiej parady zabierze się młody intelektualista i rozlazły humanista Marek Kosiuszek? Jak uda się premierowe odśpiewanie arii dla Marszałka Piłsudskiego oraz wykonanie nowej wersji arii z „Księżniczki Czardasza” na keyboard i dwa głosy? I co stanie się jeśli wysłuchamy opowieści uczestników wydarzeń sprzed stu lat? Jak dalece rzeczywistość roku 1918 widziana ich oczami odbiegać będzie od naszych wyobrażeń?

„Warto było” to wyjątkowy spektakl muzyczny zrealizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Scenariusz oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych i dziennikach.

Więcej informacji oraz bilety: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/warto-bylo/

Zdjęcia z próby | fot. Marcin Almert

Reżyseria, światło:
Cezi Studniak

Scenariusz:
Michał Pabian

Scenografia:
Michał Hrisulidis

Kostiumy:
Katarzyna Adamczyk

Muzyka:
Krzysztof Wiki Nowikow

Ruch sceniczny:
Leszek Bzdyl

Asystent reżysera:
Agata Zdziebłowska

Obsada:

Karolina Gwóźdź – Lela

Magdalena Howorska – Zofia K.

Maria Juźwin – Potoczanka*

Aleksandra Lechocińska – Bernacia

Julia Szewczyk – Zofia N.

Paulina Wróblewska –  Lunia

Mikołaj Kłosiewicz –  Marek Kosiuszek

Robert Mróz – Józek

Oraz aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Matylda Baczyńska – Polonia Restituta

Ewa Sąsiadek – Generał Joanna Barchan

Monika Wenta – Potoczanka*

Stefan Krzysztofiak – Franek

Kamil Urban – Tutejszy

* rola w dublurze

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego kierunku aktorstwo teatru muzycznego.

Koprodukcja Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie

Premiera warszawska: 25 września 2018

Premiera tarnowska: 9 listopada 2018