Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Macieja Cempury oraz Marcina Franca

Mam nadzieję, że to właśnie Państwo – młodzi i zdolni stypendyści będziecie tymi, którzy będą wytyczać nowe kierunki rozwoju sztuki i kultury europejskiej – mówiła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka na uroczystej gali wręczenia stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego studentom i doktorantom uczelni artystycznych za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Nagrody zostały wręczone 86 studentom i 9 doktorantom 10 grudnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Pośród wyróżnionych znaleźli się nasi studenci:

Maciej Cempura – IV rok Wydziału Sztuki Lalkarskiej, kierunek aktorstwo lalkowe

Marcin Franc – IV rok Wydziału Aktorskiego, kierunek aktorstwo.

– To jest niepospolite wyróżnienie. I korzystam z tej okazji, by zaraz na początku wszystkim stypendystom złożyć serdeczne gratulacje, dlatego że znajdują się państwo w bardzo wąskiej, można powiedzieć elitarnej grupie. Regulacje prawne przewidują przyznanie tylko 90 takich stypendiów dla studentów i 9 dla doktorantów, a zatem, w proporcji do całego naszego środowiska akademickiego, uczelni artystycznych, to jest grupa niewielka, grupa wybrańców – podkreśliła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!