Relacja Patrycji Grzywińskiej – studentki Akademii Teatralnej z pobytu na Słowacji w ramach Programu Erasmus +

Jeśli ciągle zastanawiasz się co tak naprawdę może dać Ci program Erasmus+, przeczytaj relację Patrycji Grzywińskiej z jej studiów na Słowacji!

Patrycja jest studentką III roku Wydziału Aktorskiego. Jesienią jeden semestr spędziła w Bratysławie (Vysoka škola múzických umení). Tak mówi o swoim doświadczeniu:

„Moim zdaniem wyjazd do zagranicznej uczelni to niepowtarzalne doświadczenie na naszej drodze rozwoju. Nowi wykładowcy czy inne metody nauki wzbogacają dotychczasowe umiejętności. Dodatkowo artystyczne wydarzenia pozwalają nam dokładniej zaobserwować w jakim kierunku rozwija się sztuka. Co więcej wymiana studencka to możliwość poznania wielu młodych ludzi z różnych krańców świata, zasmakowania nieznanej kultury i podszkolenia języka. Często „Erasmusi” to studenci, którzy dużo podróżują nie tylko w obrębie państwa do którego przyjechali. Każda wymiana to ryzyko, ponieważ nie wiesz co dokładnie czeka na Ciebie w nowej uczelni, jednak jeżeli zadajesz sobie pytanie „Ile stracę kiedy wyjadę?”, zadaj sobie pytanie: „ILE STRACĘ JEŻELI NIE SPRÓBUJĘ WYJECHAĆ?”