„II koncert na wiolonczelę i orkiestrę” w reż. Macieja Stuhra

Tofifest Film Festival

24 października 2019 r., podczas Tofifest Film Festival w Toruniu miał miejsce premierowy pokaz filmu w reż. Macieja Stuhra „II koncert na wiolonczelę i orkiestrę”. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z twórcami. Na sali byli obecni odtwórcy głównych ról, czyli studenci IV roku Kierunku Aktorstwo Akademii Teatralnej.
Film opowiada historię młodego lekarza okulisty, który w wolnym czasie koncertuje w klubach wraz ze swoim zespołem. Podczas jednego z występów dostaje udaru i z trudem udaje się go uratować. Mężczyzna zostaje niemal całkowicie sparaliżowany, uwięziony w swoim ciele, a także, jak się okazuje, w swoim związku. Rozpoczyna swoją życiową walkę o wolność i godność.
Scenariusz został napisany do koncertu wiolonczelowego Pawła Mykietyna i jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, z których reportaż napisała Małgorzata Smolak.
Trzymamy kciuki za film Macieja Stuhra i życzymy wielu nagród!

Fot. Grzegorz Olkowski / Gazeta Pomorska