Żegnamy
prof. Grażynę Matyszkiewicz

Prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska, prof. Grażyna Matyszkiewicz i Jerzy Radziwiłowicz

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesor Grażyny Matyszkiewicz – wybitnej specjalistki w zakresie pracy nad słowem i kulturą mowy, wieloletniego pedagoga Akademii.

Przez dwie kadencje pełniła funkcję prorektora, a w latach 1995 – 2005 kierowała Podyplomowym Studium Wymowy.

Uczyła studentów miłości do słów, dbałości o nie, pokory wobec nich i umiejętności dostrzegania ich kolorów.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

– Rektor, Senat, pedagodzy, studenci oraz pracownicy Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Konferencja z okazji 200-lecia Szkolnictwa Teatralnego w Polsce w 2011 roku. Na zdjęciu od lewej: prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska, prof. Grażyna Matyszkiewicz i Jerzy Radziwiłowicz, fot. Bartek Warzecha
Konferencja z okazji 200-lecia Szkolnictwa Teatralnego w Polsce w 2011 roku. Na zdjęciu od lewej: prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska, prof. Grażyna Matyszkiewicz i Jerzy Radziwiłowicz. Temat wystąpienia „Czy aktor powinien być słyszalny w ostatnim rzędzie?”
Fot. Bartek Warzecha
Inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Prof. Grażyna Matyszkiewicz odbiera honorową statuetkę Zelwera z rąk rektora Wojciecha Malajkata. fot. Zuzanna Mazurek
Inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Prof. Grażyna Matyszkiewicz odbiera honorową statuetkę Zelwera.
Fot. Zuzanna Mazurek