39. Festiwal Szkół Teatralnych zakończony

Wraz z zakończeniem oficjalnym publikujemy werdykt festiwalowy!

Dziś zakończył się 39. Festiwal Szkół Teatralnych! A wraz z zakończeniem poznaliśmy wyróżnienia aktorskie! No i mamy wspaniałe wieści, bo aż 10 związanych z Akademią Teatralną studentów zostało nagrodzonych.

• Jedną z głównych nagród aktorskich w wysokości 3000 zł oraz nagrodę festiwalowej gazety Tupot – Złotą Żyletę – otrzymała Adrianna Malecka za role w spektaklach ANTYGONA. EDYP w reż. Adama Nalepy oraz STRAMER w reż. Marcina Hycnara!
  • Nagrodę aktorską w wysokości 2000 zł oraz nagrodę publiczności na Najbardziej Elektryzującą Aktorkę Festiwalu otrzymała Jagoda Jasnowska (Warszawa) za rolę w spektaklu PRAWIEK I INNE CZASY w reż. Anny Sroki-Hryń!
  • Równoważną nagrodę aktorską w wysokości 2000 zł za rolę w spektaklu DARWIN ALBO DZIECI EWOLUCJI w reż. Magdaleny Miklasz otrzymała Anna Konieczna (Białystok).
  • Z kolei nagrodę Najbardziej Elektryzującego Aktora zdobył Oskar Lasota (Białystok)!
  • Wyróżnienia w wysokości 900 zł otrzymali kolejno nasi studenci: Ada Dec (Warszawa, rola w PRAWIEKU I INNYCH CZASACH), Maciej Kozakoszczak (Warszawa, role w PRAWIEKU I INNYCH CZASACH oraz STRAMERZE), a także Emilia Walus (Warszawa, rola w STRAMERZE).
  • Nagrodę w wysokości 2500 zł ufundowaną przez Opus Film dla „aktorki, którą chcielibyśmy oglądać na ekranie filmowym i telewizyjnym” zdobyła Monika Szufladowicz (Warszawa, za rolę w STRAMERZE)!
  • Nagrodami – Zapasowe Maski – im. Zbigniewa Zapasiewicza w wysokości 1500 zł zostali docenieni nasi aktorzy: Karolina Piwosz (Warszawa, rola w PRAWIEKU I INNYCH CZASACH) oraz Krzysztof Godlewski (Warszawa, rola w STRAMERZE)!

Cały werdykt umieszczamy poniżej:

Gratulujemy z całego serca wszystkim nagrodzonym – oraz wszystkim szkołom spektakli, tegoroczna edycja była wspaniała!

fot. Monika Zagawa