Spektakle z okazji 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim

Prace naszych studentek i studenta reżyserii pokazywane będą podczas obchodów 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim! To będzie wyjątkowa okazja, by zobaczyć poświęcone tematyce Zagłady spektakle, które powstały w Akademii Teatralnej w Warszawie.

MOMIK, spektakl plenerowy, reż. Aleksandra Bielewicz

Tytułowy Momik to polski Żyd wychowany w Izraelu. Całe jego dzieciństwo naznaczone było traumą wojny. Szukanie śladów przeszłości i próba jej zrozumienia stały się jego obsesją. Spektakl powstał w Akademii Teatralnej w Warszawie.

7 maja o godz. 15.00 przy ul. Żelaznej 66. Następnie odbędzie się spacer wraz z aktorami.

AKADEMIA PAMIĘCI, reż. Marcin Starosta
Akademia jest działaniem, które wyniknęło z potrzeby krytycznego spojrzenia na sposoby przepracowania pamięci o Holokauście. Najważniejszą kategorią i tworzywem dla tej pracy jest właśnie pamięć. Przetwarzana przez literaturę, kino, uroczystości poświęcone Zagładzie, wspomnienia ocalałych i ich rodzin. Spektakl powstał w Akademii Teatralnej w Warszawie.

7 maja o godz. 19.00 w Teatrze Komuna Warszawa, przy ul. Emilii Plater 31

SUBLOKATORKA, spektakl na podstawie prozy Hanny Krall, reż. Karolina Kowalczyk

Opowieść o matce i córce. Kobiety, jak co roku, jadą do Obozu Zagłady na Majdanku złożyć kwiaty w komorze gazowej, w której prawdopodobnie zginął ojciec dziewczyny. Spektakl powstał w Akademii Teatralnej w Warszawie.

8 maja o godz. 19.00 w Teatrze Komuna Warszawa, przy ul. Emilii Plater 31

Więcej informacji o wydarzeniach znajdziecie tutaj [kliknij w słowo tutaj | link do źródła zewnętrznego].

Zapraszamy!

fot. Michał Modlinger, Renata Zawadzka-Ben Dor