Słuchy – koncerty do zwiedzania

Przed długim weekendem zachęcamy do zapoznania się z wyjątkowymi materiałami, które udostępniamy w ramach programu Słuchy – koncerty do zwiedzania // ITAKA, który prowadzimy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kwadrofonik. Ta wyjątkowa przygoda powstała z chęci tworzenia kultury nieoczywistej, skłaniającej do refleksji.

Program jest przykładem wspólnych działań legendarnych aktorek, muzyków średniego pokolenia, studentów kierunków artystycznych i reprezentantów środowisk senioralnych, a jego celem było odczarowanie stereotypów związanych z figurą seniora.

Dziękujemy profesor Mai Komorowskiej, pani Emilii Krakowskiej, śp. Barbarze Krafftównej, panu Piotrowi Friedrichowi, pani Halinie Jabłonowskiej, Domowi Artysty-Weterana w Skolimowie, Uniwersytetowi SWPS i wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu!

Zachęcamy do zapoznania się z filmem w reżyserii Doroty Migas-Mazur, ukazującym naszą drogę do Itaki:

Podsumowując naszą podróż, udostępniamy szereg materiałów, rozmów, filmów, tekstów i podsumowań związanych z zagadnieniem reprezentacji różnych pokoleń na scenie i poza nią. Nagrania przygotowała Emilia Karolina Sitarz – pianistka, laureatka najważniejszych polskich nagród kulturalnych takich jak: Koryfeusz, Paszport Polityki, Fryderyk, Złota Płyta, Folkowy Fonogram Roku i pomysłodawczyni inicjatyw o charakterze włączającym.

Wszystko to znajdziecie na naszej stronie: kliknij tutaj [link do źródła zewnętrznego].

Za wsparcie dziękujemy Programowi Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy – wspaniale się z Wami pracowało. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszych działań!

materiały projektu