Zmiana – teraz! 6-10 września: pierwsze spotkanie uczestników i uczestniczek projektu podczas międzynarodowych warsztatów

Trzydniowy warsztat „Niemożliwa instytucja: performans, feedback i przemiana” poprowadzony zostanie przez grupę Die Institution tworzoną przez Melanie Mohren i Bernharda Herbordta.

Zmiana – teraz! to projekt koordynowany przez Akademię Teatralną w Warszawie we współpracy z czterema europejskimi uczelniami w ramach Partnerstw Strategicznych programu Erasmus Plus, którego działania zaplanowane są do 2023 roku. We wrześniu 2021 rozpoczynamy cykl warsztatów i dyskusji skierowanych do studentów i studentek uczelni partnerskich. Gospodarzem wydarzenia w całości odbywającego się online będzie Instytut Teatrologii Stosowanej w Giessen.

Trzydniowy warsztat „Niemożliwa instytucja: performans, feedback i przemiana” poprowadzony zostanie przez grupę Die Institution tworzoną przez Melanie Mohren i Bernharda Herbordta. Podczas warsztatów prowadzący zaproponują refleksję nad transformacyjnymi możliwościami teatru oraz próbę wspólnego wyobrażenia nowego rodzaju instytucji – publicznego, interaktywnego i żywego miejsca przechowywania spektakli, do którego każdy pojedynczy gość może wnieść nową jakość.

Dodatkowo, warsztatowy eksperyment z czytania autorstwa Rajni Shah, osoby zajmującej się sztuką transdyscyplinarną, z Akademii Teatru i Tańca w Amsterdamie, będzie zapowiedzią kolejnego wydarzenia projektowego, które odbędzie się wiosną 2022 w stolicy Holandii.

Wrześniowy warsztat jest wydarzeniem zamkniętym, skierowanym do grupy szesnastu osób zrekrutowanych w ramach międzynarodowej rekrutacji. W ramach projektu odbędzie również szereg wydarzeń otwartych, o których będziemy informować na bieżąco.