MARTA GRALL, REŻ. MACIEJ STUHR

Trzymająca w napięciu political fiction, jedna z pierwszych filmowych reakcji na kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Studenci dziennikarstwa na wykładzie zastają rektora i psychologa. Sytuacja jest poważna, jedna z koleżanek z roku – Marta Grall – nie żyje. Obecność psychologa ma być wsparciem dla grupy w przepracowaniu pierwszego szoku. Rozmowy i kolejne opowieści rysują szerszy kontekst sytuacji i osobę Marty. Jej portret ciągle się zmienia, Marta Grall nie daje jasnych odpowiedzi, myli tropy i wciąż przerzuca uwagę na inne wątki.

— MACIEJ STUHR (1975), polski aktor, reżyser i scenarzysta filmowy i teatralny, felietonista, konferansjer, psycholog, wykładowca akademicki. Absolwent Państwowej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. W 2020 zadebiutował jako reżyser teatralny, przygotowując sztukę Inni ludzie, będącą spektaklem dyplomowym jego studentów z Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Marta Grall jest jego pełnometrażowym debiutem fabularnym.

Film do obejrzenia pod jednym z wybranych linków:

MARTA GRALL, REŻ. MACIEJ STUHR

MARTA GRALL, REŻ. MACIEJ STUHR (AUDIODEKSRYPCJA)

MARTA GRALL, REŻ. MACIEJ STUHR (Z POLSKIMI NAPISAMI)

MARTA GRALL, REŻ. MACIEJ STUHR (Z ANGIELSKIMI NAPISAMI)

Czas trwania: 70 minut

TWÓRCY:

reżyseria: Maciej Stuhr
scenariusz: Adam Kasjaniuk, Maciej Stuhr
zdjęcia: Maciej Puczyński
montaż: Aleksandra Kasprowcz
muzyka: Michał Gorczyca
producentka: Agnieszka Zajk-Tworkowska
produkcja: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

OBSADA:

Sylwia Achu, Robert Czerwiński, Zuzanna Galewicz, Paweł Gasztold-Wierzbicki, Pola Gonciarz, Waleria Gorobets, Anna Grochowska, Szczepan Kajfasz, Katarzyna Kanabus, Magdalena Kekenmeister, Weronika Kozakowska, Kamila Najduk, Aleksandra Ożóg, Jakub Pruski, Ada Szczepaniak, Jan Wieteska, Michał Zieliński, Maciej Żmijewski, Maciej Stuhr oraz Grzegorz Damięcki i Jacek Żakowski

Film powstał w ramach projektu Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020.