AKTORSTWO. PIERWSZE LEKCJE
Premiera filmu w reżyserii Piotra Głowackiego:6 lutego o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium
Wstęp wolny, obowiązują zapisy
(rezerwacja w kasie Teatru: tel. 22 635 99 39, e-mail: rezerwacja.tcn@at.edu.pl)
_________________________
Osiemdziesiąt dwa lata po nagłej śmierci na planie filmowym w Hollywood duch Ryszarda Bolesławskiego wraca do Polski pod postacią tłumaczenia jego książki w wykonaniu Ewy Danuty Godziszewskiej, pt. „Lekcje aktorstwa. Teksty z lat 1923-1933”. W tym samym czasie grupa studentek i studentów warszawskiej Akademii Teatralnej podczas warsztatów aktorskich zostaje odcięta od świata w budynku Teatru Collegium Nobilium. Pozbawieni widzów rozpoczynają poszukiwania drogi wyjścia. W podziemnym studio filmowym natrafiają na włączone kamery i tekst nieznanego im arcydzieła. Kiedy dla zabawy ktoś odczytuje pierwsze słowa scenariusza duch nieżyjącego mistrza wstępuje w kolejne osoby. Od tej chwili wszystko staje się możliwe. Korytarze i scena stają się planem filmowym, życie teatrem, a teatr filmem. Czy magia kina pozwoli im wyrwać się z teatralnej pułapki? Czy prowadzeni przez mistrza z zaświatów odnajdą swoją drogę?
Reżyseria: Piotr Głowacki
Zdjęcia: Szymon Kluz
Kierownictwo produkcji: Monika Czajkowska
Montaż: Ignacy Ciunelis
Dźwięk: Jakub Niedźwiedź
Obsada – studenci Akademii Teatralnej: Karol Biskup, Kamila Brodacka, Monika Cieciora, Natalia Jędruś, Kaja Kozłowska, Mariusz Urbaniec, Bartosz Włodarczyk, Konrad Żygadło
Asystentka reżysera, adaptacja tekstu na potrzeby teatru tv: Pamela Leończyk – studentka AT
Asystentka kierownika produkcji: Aleksandra Mroz – studentka AT
Producent wykonawczy: Monika Czajkowska
Producent: Agnieszka Zajk-Tworkowska
Produkcja: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Film powstał w ramach Zadania „LEKTURY– laboratorium z inscenizacji audialnej i audiowizualnej dla studentów AT” w ramach projektu “Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni w ramach Ścieżki I Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.