Film w reż. Macieja Stuhra:
II koncert na wiolonczelę i orkiestrę
22 lutego – Festiwal Shanties w Krakowie 21 marca – CKiS w Pruszczu Gdańskim
1 - 6 maja – Festiwal KINO NA GRANICY
Z radością informujemy Państwa o kolejnych prezentacjach naszego filmu. 22 lutego będą mogli go zobaczyć widzowie Festiwalu Shanties w Krakowie (Kino Kijów. Centrum).
21 marca film zobaczą uczestnicy Konferencji dotyczącej wykorzystania urządzenia „Cyberoko”, która odbędzie się w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, natomiast w dniach 1 – 6 maja odbędzie się prezentacja podczas Festiwalu KINO NA GRANICY w Cieszynie.
____________________
II KONCERT NA WIOLONCZELĘ I ORKIESTRĘ
na podstawie reportażu Małgorzaty Smolak
Maciek jest młodym okulistą, a z zamiłowania koncertuje ze swo- im zespołem muzycznym. Podczas jednego z występów dostaje udaru mózgu, przechodzi skomplikowaną operację, z trudem udaje się go uratować. Jego stan jest ciężki, nie ma z nim żadnego kontaktu. Maćkiem opiekuje się żona oraz przyjaciele z zespołu. Monika nie wierzy jednak w konwencjonalną medycynę, woli za- ryzykować terapię alternatywną dla swojego męża. Przyjaciołom udaje się znaleźć dla Maćka ośrodek rehabilitacyjny, do którego go przenoszą. W ośrodku okazuje się, że nowy polski wynalazek – cyberoko – pozwoli Maćkowi kontaktować się z otoczeniem poprzez komputer. Dzięki temu dowiadujemy się, że Maciek czuje się uwięziony nie tylko w swoim ciele, ale również w swoim związku. Rozpoczyna się walka o wolność dla Maćka, ale będzie to tym trudniejsze, że do sądu trafia wniosek o jego całkowite ubezwłasnowolnienie. Czy sąd przychyli się do wniosku, czy zaufa nie do końca przebadanemu sprzętowi medycznemu, za pomocą którego Maciek komunikuje się ze światem?
W filmie wykorzystano nagranie II koncertu na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna w wykonaniu Marcina Zdunika i Orkiestry Sinfonia Varsovia pod batutą Bassema Akiki. Kompozycja pochodzi z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej