Nagroda honorowa dla Anny Sroki-Hryń!

Za nami finał 22. Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia

Za nami Wielką Gala i wręczenie nagród 22. Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia. Był śmiech, były łzy wzruszenia, długie dyskusje i gorące oklaski. Do konkursu stanęło w tym roku 16 spektakli telewizyjnych i 28 słuchowisk, w tym 9 słuchowisk dla dzieci.

Nasza wykładowczyni, Anna Sroka-Hryń, otrzymała Nagrodę Honorową im. Krzysztofa Zaleskiego za twórczość „odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci historii i dotyczącą problemów współczesności”.

Dodatkowo, nagrodą za twórczą realizację telewizyjną spektaklu teatralnego został wyróżniony Witold Płóciennik, który zrealizował spektakl „A planety szaleją… (Młodzi w hołdzie Korze)” według scenariusza i w reżyserii Anny Sroki-Hryń.

Spektakl zdobył również – dla niektórych najważniejszą – Nagrodę Publiczności! Chwalimy się tym szczęśliwsi, że powstał on w ramach zajęć dydaktycznych w Akademii Teatralnej, a grają w nim nasi dzisiejsi absolwenci: Jagoda Jasnowska, Juliusz Godzina, Karolina Piwosz, Maciej Dybowski, Maciej Kozakoszczak, Maja Polka, Natalia Stachyra, Olga Lisiecka, Tomasz Osica oraz Wojciech Melzer.

GRATULUJEMY! WIELKA DUMA!

Pełną listę laureatów znajdziecie Państwo tutaj (należy kliknąć słowo tutaj | link do źródła zewnętrznego).

Spektakl można obejrzeć online tutaj (należy kliknąć słowo tutaj | link do źródła zewnętrznego).