Pokaz filmu II KONCERT NA WIOLONCZELĘ I ORKIESTRĘ

Już 17 września w ramach Avant Art Festiwal x Kino Nowe Horyzonty będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć zrealizowany w ramach naszych akademickich zajęć film krótkometrażowy II koncert na wiolonczelę i orkiestrę. Film wyreżyserował Maciej Stuhr, a obok nazwisk takich jak Jan Englert czy Magdalena Popławska, zagrali w nim nasi aktualni absolwenci – między innymi Piotr Kramer (w roli głównej), Dorota Bzdyla, Damian Mirga, Sebastian Figat, Kaja Kozłowska, Katarzyna Obidzińska, Arina Piskovskaya, Justyna Fabisiak, Bartosz Bednarski, Jowita Kropiewnicka, Malwina Laska.

Przed pokazem odbędzie się spotkanie z Pawłem Mykietynem, który zrealizował muzykę do filmu.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj (należy kliknąć słowo tutaj).

___

Maciek to młody okulista, który w wolnym czasie, wraz ze swoim zespołem muzycznym, oddaje się koncertowaniu. Podczas jednego z występów dochodzi do tragedii. Zostaje poddany bardzo trudnej, ratującej jego życie, operacji. W skutek głębokich obrażeń mężczyzna czuje się zarówno uwięziony w swoim ciele, jak i w swoim związku. Rozpoczyna walkę o wolność. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i oparty na reportażu Małgorzaty Smolak. Scenariusz został napisany do koncertu wiolonczelowego Pawła Mykietyna.