Akademia Teatralna na International Festival of Theatre Schools 2024 w School of Drama and Fine Arts Thrissur University of Calicut

W dniach 15-19 stycznia pracownicy, wykładowcy i studenci Akademii Teatralnej uczestniczyli w International Festival of Theatre Schools (IFTS) 2024 w School of Drama and Fine Arts Thrissur University of Calicut.

Studenci brali udział w warsztatach i spotkaniach roboczych. Marcin Bartnikowski oraz Katarzyna Renes wystąpili w panelu dyskusyjnym na temat „Teatr ekologia”. Marcin Bartnikowski poprowadził również dwudniowe warsztaty aktorskie pt. „Relaxation as a trigger for contact” ze studentami ze szkół teatralnych w Indiach, Bangladeszu i Sri Lance. Nasza delegacja oglądała też tradycyjne spektakle i przyglądała się procesowi kształcenia w najstarszej szkole Kathakali – Kerala Kalamandalam.