Jubileusz 50-lecia białostockiej Filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Odsłonięciem pamiątkowej tablicy projektu rzeźbiarza prof. Jaroslawa Perszki rozpoczęliśmy dwudniowe obchody jubileuszu 50-lecia białostockiej Filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Bibliotekę wypełnił radosny śmiech dobrych znajomych, niewidzianych od lat. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że profesjonalne kształcenie artystów lalkarzy trwa i rozwija się właśnie w Białymstoku od półwiecza. Naszą kameralną uczelnię ukończyło w tym czasie ponad 600 absolwentek i absolwentów! Rozsiani po całym kraju i świecie są ambasadorami białostockiej szkoły lalkarstwa.

Za nami szmat czasu, przed nami świetna zabawa i długie rozmowy, a w dłuższej perspektywie: przynajmniej kolejne 50 lat codziennej twórczej i edukacyjnej pracy!

Na zdjęciu: Rektor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, prof. Wiesław Czołpiński, Bernadetta Rau wieloletnia wykładowczyni uczelni i żona jej założyciela, prof. Krzysztofa Raua oraz prof. Marta Rau, gospodyni jubileuszu i do niedawna prorektorka ds. Filii w Białymstoku.

Obchody jubileuszu 50-lecia białostockiej Filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku oraz Związek Artystów Scen Polskich.

Partnerzy Jubileuszu 50-lecia: Województwo Podlaskie, Miasto Białystok.