Promocja książki pod redakcją prof. Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej „Sienkiewicz i teatr”

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza zaprasza na promocję książki pod redakcją prof. Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej „Sienkiewicz i teatr”. Zawiera ona prace naszych studentów i wykładowców, poświęcone wielorakim związkom Noblisty z teatrem. Stanowi hołd złożony pisarzowi w stulecie Jego śmierci oraz stulecie Odzyskania Niepodległości.

W programie:

– Lektura „obrazka scenicznego” w jednym akcie pt. „Czyja wina” – w wykonaniu Ewy Konstancji Bułhak i Wojciecha Malajkata, poprzedzona uwagami o tym utworze studentki Kierunku Wiedzy o Teatrze Pauliny Aleksandry Grubek.

– Recenzję książki „Sienkiewicz i teatr” wygłosi prof. dr. hab. Krzysztof Mrowcewicz.

– Notatki do scenariusza filmowego pt. ”Sienkiewicz w Ameryce” Andrzeja Wajdy przedstawi prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska.

– Wręczenie książki „Sienkiewicz i teatr” jej trzydziestu autorom.

Uroczystość odbędzie się
20 października 2019 o godzinie 16.00
w Sali im. Jana Kreczmara
(Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, ul. Miodowa 22/24.

Więcej informacji o publikacji: http://akademia.at.edu.pl/wydawnictwa/sienkiewicz-i-teatr/