Zofia Smolarska nagrodzona w konkursie na pracę magisterską

Zofa Smolarska na okladce magazynu Sax 3 2015

Laury dla Wotowców!

Miło nam poinformować, że Zofia SMOLARSKA z Wydziału Wiedzy o Teatrze AT otrzymała jedną z dwóch głównych nagród w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie.

Konkurs jest organizowany przez Instytut Teatralny. Drugim nagrodzonym jest Mateusz Chaberski z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zofia Smolarska otrzymała nagrodę za pracę „Ślepe uliczki teatru dokumentalnego. Analiza procesu produkcji spektaklu – gry „Situation rooms” berlińskiego kolektywu Rimini Protokoll”. Praca – jak stwierdza jury – jest przenikliwą i krytyczną analizę strategii współczesnego teatru dokumentalnego z uwzględnieniem procesu produkcji i znaczenia miejsca, z którego mówi badacz.

Na zdjęciu: Zofia Smolarska bierze udział w „Situation rooms” – okładka marcowego czasopisma „Sax” wydawanego w Dreźnie

Pełny werdykt jury do przeczytania tutaj