Studenci WR na festiwalach 2014-2015

Film Miranda w reżyserii Agnieszki Maskovic uczestniczył w International Short Film Festival w Palm Springs w USA (1622 czerwca 2015).

Na XIX Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (19 sierpnia 2015) zostały pokazane: tryptyk filmowy Agnieszki Maskovic Julia. Kaśka. Miranda oraz spektakle Wyrocznie niewinności w reżyserii Ewy Małecki i Romeo punctum w reżyserii Michała Zdunika.

Spektakl Mała syrenka – Wesele na podstawie baśni H. Ch. Andersena w reżyserii Agaty Dyczko uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych SETKANI ENCOUNTER w Brnie (14–18 kwietnia 2015). Został też pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITS w Amsterdamie (19–26 czerwca 2015) oraz w nurcie off Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelf w Warszawie. Dyplomowe przedstawienie Agaty Dyczko: Mały ma dziewczynę A. Dyczko i T. Walesiaka wzięło udział w Festiwalu Debiutantów PIERWSZY KONTAKT w Toruniu (23–29 maja 2015).

Film Miranda w reżyserii Agnieszki Maskovic uczestniczył w Węgiel Student Film Festiwal w Katowicach (17 kwietnia 2015) oraz w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym DRZWI w Gliwicach (21– 24 kwietnia 2015), został też pokazany na Polskim Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku (1–3 maja 2015).

Niewinni postczarodzieje – autorski spektakl dyplomowy Wojciecha Pitali został pokazany na Festiwalu Debiutantów PIERWSZY KONTAKT w Toruniu (23–29 maja 2015).

Wystawa Justyny Misiuk pt.: Mam nadzieję, że nikt nie patrzy, na którą składały się video performance i fotografie, towarzyszyła Festiwalowi Filmu Polskiego KOCHAM FILM w Brnie (20 kwietnia – 3 maja 2015). Natomiast instalacja video Aktorzy została pokazana podczas 16 Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 (13–17 maja).

Baby Doll T. Williamsa  –  przedstawienie dyplomowe Barbary Wiśniewskiej, laureatki konkursu Debiut w Teatrze Studio w Warszawie oraz przedstawienie Teatru Powszechnego w Warszawie Jakobi i Leidental H. Levina w reżyserii Marcina Hycnara wezmą udział w VI Konfrontacjach Młodych „m-teatr” w Koszalinie (9–14 czerwca 2015).

Scenariusz Beksiński pars pro toto Katarzyny Łęckiej znalazł się w finale Konkursu Scenariuszowego SCRIPT PRO 2015. Katarzyna Łęcka otrzymała stypendium PISF na jego realizację.