BARBARZYŃCY reż. Adam Sajnuk

Adam Sajnuk reżyseruje pierwszy w tym roku spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej.Premiera „Barbarzyńców” Gorkiego odbędzie się już w najbliższą sobotę, 7 listopada w Teatrze Collegium Nobilium. Kolejne spektakle: 8-10 i 12 XI o 19.00.

Przedstawienie „Barbarzyńcy” będzie próbą przeniesienia rzeczywistości XIX-wiecznej rosyjskiej prowincji na współczesny grunt polskiej wsi. Za pośrednictwem tekstu Maksyma Gorkiego spróbujemy skomentować specyfikę i kondycję małej społeczności wiejskiej, z jednej strony ulokowanej z dala od gwaru wielkich miast i cywilizacyjnej karuzeli, z drugiej zaś, funkcjonującej nieopodal nowo powstałej autostrady.

Maksym Gorki
BARBARZYŃCY
tłum. Anna Kamieńska i Jan Śpiewak
reżyseria Adam Sajnuk