DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU REŻYSERII 2016/2017

19:00 Spektakl CHICAS PL

dora a4.jpg

CHICAS PL
na podstawie „Chicas por sentimiento”
Kaitona Kalaitzidisa

i „Trans-akcji” Sławomira Grunberga

reżyseria: Damian Josef Neć
scenografia: Maciej Czuchryta
video: Maciej Czuchryta, Damian Josef Neć
charakteryzacja: Dominika Kachlik

Obsada:
Dora: Sebastian Perdek
Maria Jose: Bartosz Mikulak
Trini: Kamil Studnicki

Spektakl powstał na podstawie dwóch filmów dokumentalnych poświęconych osobom transpłciowym: „Chicas por sentimiento”, który opowiada o transseksualnej dzielnicy Barcelony i „Trans-akcji”, która poświęcona jest pierwszej transpłciowej posłance na Sejm RP Annie Grodzkiej. Filmy stały się pretekstem do stworzenia autonomicznej wypowiedzi artystycznej młodych twórców na temat tożsamości płciowej oraz zderzenia światów przedstawionych w filmach Kalaitzidisa i Grunberga z powszechnie funkcjonującym w społeczeństwie polskim stereotypem transseksualisty.
Maria Jose oraz Trini są gośćmi telewizyjnego talk show Dory. Maria jest właścicielką warszawskiej perfumerii, Trini wschodzącą gwiazdą polskiej sceny muzycznej LGBT. Razem z Dorą są kobietami dojrzałymi, które w trakcie odcinka talk show rozmawiają o swojej drodze do stania się kobietami biznesu, zdobycia uznania w swoich zawodach oraz o miłościach. Same mówią, że prawda jest dobrze ukryta a ludzie nie chcą jej poznawać. Dora, Trini i Maria mówią o swojej drodze do stania się kobietami, miłości i swoich rodzinach – studio Dora Show staje się miejscem projekcji najskrytszych emocji znajdujących się w nim kobiet.

Spektakl powstał pod opieką artystyczną Mai Kleczewskiej.

Chicas PL będzie prezentowany na międzynarodowym festiwalu teatralnym w Sibiu (Rumunia) „Fits Festival” w czerwcu tego roku.

AULA AT (2 piętro)
godzina: 19.00
wstęp wolny.

Prezentacje w ramach dni otwartych Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie