Werdykt 35. Festiwalu Szkół Teatralnych

35. Festiwal Szkół Teatralnych zakończony. Znamy werdykt: http://festiwalszkolteatralnych.pl/news/werdykt-jury-35-fst/  Serdecznie gratulujemy Wszystkim nagrodzonym i wszystkim uczestnikom FESTIWALU!!!

Prezentujemy naszych nagrodzonych:

Nagrody aktorskie otrzymali:

Bartosz Mikulak – za role w spektaklach „ICOIDI” oraz „Pelikan. Zabawa z ogniem”,

Lidia Pronobis – za role w spektaklach „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek” oraz „Pelikan. Zabawa z ogniem”,

Marta Wągrocka – za role w spektaklach „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek” oraz „ICOIDI”.

Wyróżnienia otrzymali:

Olga Kalicka – za rolę w spektaklu „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek”,

Milena Olchowska – za role w spektaklach „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek” oraz „ICOIDI”,

Maria Sobocińska – za role w spektaklach „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek” oraz „Pelikan. Zabawa z ogniem”.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Opus Film otrzymała

Dominika Kachlik za role w spektaklach „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek” oraz „ICOIDI”.

Nagrodę specjalną za wrażenia audialne ufundowaną przez Grupę Toya otrzymał

Kamil Studnicki – za role w spektaklach „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek” oraz „Pelikan. Zabawa z ogniem”.

Nagroda Gazety Festiwalowej TUPOT „Złota Żyleta” za rolę w spektaklu „Pelikan.Zabawa z ogniem” oraz Nagroda ZASP-u „Deska Sceniczna” – „za wyrazistą osobowość aktorską” powędrowały do Ewy Prus.

Nagrodę im. Pawlickiego otrzymał Rafał Domagała (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza – Wydział Sztuki Lalkarskiej)

Dodatkową nagrodą jest zaproszenie spektaklu PIBLOKTOQ do Teatru Nowego w Poznaniu.

Na Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie zaproszono DO DNA – W. Szturc, E. Kaim, reż. E. Kaim (PWST KRAKÓW) do konkursu oraz MIŁOŚĆ – C. Iber, reż. C. Iber (PWST WROCŁAW) i DIABEŁ, KTÓRY… – na motywach dramatu „Ten diabeł, co w nim siedzi” Johna Osborne’a, reż. Mariusz Grzegorzek (PWSFTviT w Łodzi) poza konkursem.