Juwenalia Artystyczne

Zapraszamy na Uniwersytet Muzyczny 11-12 maja 2018

Samorząd Studencki AT jest jednym z współorganizatorów tegorocznych Juwenaliów Artystycznych.

W drugi weekend maja Uniwersytet Muzyczny zmieni się w studenckie miasteczko festiwalowe! 11 i 12 maja 2018 odbędą się Juwenalia Artystyczne, czyli najbardziej nietypowe juwenalia w Polsce. W magiczny świat braku problemów zapraszają studenci warszawskich uczelni: muzycznej, plastycznej i teatralnej.

W tym roku motywem przewodnim Juwenaliów Artystycznych będzie BAJKA, czyli poszukiwanie wspomnień i emocji z czasów dzieciństwa, przeżywanie radości i wzruszeń oraz ubarwienie szarej rzeczywistości! W zwykle niedostępnych zakamarkach modernistycznego budynku Uniwersytetu będzie można natknąć się na Kopciuszka albo Dzwonnika z Notre Dame, wziąć udział w dyskusji z wybitnymi artystami czy zagrać z przyjaciółmi w multimedialne gry. A to tylko początek atrakcji!

Punktem wyjścia programu stała się teoria człowieka bawiącego się — HOMO LUDENS przyjmująca zabawę za podstawę wszelkiej aktywności społecznej i kulturalnej człowieka. Juwenalia Artystyczne to różnorodność doświadczeń i dobra zabawa dla każdego!

BAJKI SYMFONICZNIE – KONCERT / SALA KONCERTOWA
Symfoniczny koncert inaugurujący Juwenalia Artystyczne stał się już tradycją. W tym roku usłyszymy piosenki z bajek Disney’a, a także muzykę z filmów takich twórców jak Tim Burton, czy słynna wytwórnia Pixar Animation Studio. Na jednej scenie znów spotkają się studenci wszystkich wydziałów naszej Uczelni oraz zaproszeni przez nich goście. Na ścianach rozbłyśnie wielobarwny mapping! Wielką Orkiestrę Symfoniczną i Studencki Chór poprowadzi Martyna Szymczak. Bilety w kasach Uczelni i na umfc.bilety24.pl

HOMO LUDENS – WYSTAWA / BUDYNEK UMFC
„Homo Ludens” czyli człowiek bawiący się — czy można wyobrazić sobie lepszy temat dla juwenaliowej wystawy? Złożą się na nią instalacje, interwencje przestrzenne, warsztaty i performensy nawiązujące do klasycznej koncepcji antropologa Johanna Huizingi. Zgodnie z nią to właśnie zabawa stanowi podstawę wszelkiej aktywności społecznej i kulturalnej człowieka. Nie sposób się nie zgodzić!

GLENN – SPEKTAKL JANA JELIŃSKIEGO / AKADEMIA TEATRALNA IM. A. ZELWEROWICZA, WYDZIAŁ REŻYSERII / AUDYTORIUM IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO
Alienacja, brak wiary w drugiego człowieka, samotność, poczucie pustki. To tylko niektóre tematy poruszane w przedstawieniu opartym na historii ekscentrycznego pianisty i kompozytora Glenna Goulda. Sylwetka tego muzycznego geniusza staje się pretekstem do próby odpowiedzi na pytanie, czym jest samotność i jaką rolę odgrywa w ludzkim życiu. Muzyka wykonywana na żywo, między innymi fragment słynnych Wariacji Goldbergowskich, przenosi widza w fascynujący, a zarazem przerażający świat.

UCZTA IDEI – CYKL DYSKUSJI / BUDYNEK UMFC
Inicjujemy otwartą dyskusję na temat współdziałania uczelni artystycznych, publicznych instytucji sztuki i rynku artystycznego w Polsce. Przy wspólnym stole chcemy stworzyć żywą, przyjazną, otwartą na różnorodne pomysły i praktyki przestrzeń, która pozwoli na realne spotkanie i prawdziwą rozmowę z przedstawicielami najróżniejszych środowisk.

KRYM – SPEKTAKL KOLEKTYWU SZTUKA NOWA / SALA KONCERTOWA
Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy?

KONCERTY PLENEROWE – OTWARTA IMPREZA / SKWER WODICZKI
Wieczorami impreza przenosić się będzie do parku za uczelnią, czyli na popularny Skwer Wodiczki. Na dwie noce stanie się on plenerową salą koncertową, w której bajkowy klimat utrzyma się (prawie) do białego rana! Za strefę gastro odpowiadać będzie Grupa INSTYNKT CREATIVE GROUP wraz ze swoimi konceptami: Aioli, Banjaluka i Momu. Nie zabraknie streetfoodu zarówno w opcji mięsnej jak i wege. Na głównej scenie Juwenaliów gościć będzie MIKROMUSIC, BRODKA, BOVSKA i NATALIA PRZYBYSZ.

Piątek, 11 maja 2018

22:00 – Koncert BOVSKA
00:00 – Koncert NATALIA PRZYBYSZ

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa

Bilety na koncert symfoniczny na umfc.bilety24.pl lub w kasie. Na wszystkie pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na facebook.com

Organizatorzy:

• Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina