Maja Szopa z nagrodą dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu

Na zakończonym 3 września Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu Maja Szopa otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. To pierwsza duża rola studentki IV roku Wydziału Aktorskiego.

31 sierpnia w Montrealu miała miejsce światowa premiera thrillera psychologicznego Vladimira Alenikova „Stranniki terpeniya”. Obraz został wyświetlony w ramach sekcji konkursowej 42. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu. Film jest ekranizacją książki napisanej przez samego reżysera. Opowiada o utalentowanym petersburskim fotografie Andrieju. Bohater, przygotowując się do wystawy w Wenecji, znajduje niezwykłą modelkę – głuchoniemą aktorkę Marinę. Zaprasza ją do swojego domu, gdzie mają wspólnie pracować, jednak zdjęcia przeciągają się na kolejny dzień i kolejny, aż w końcu zaczyna swoją muzę więzić. Maja Szopa zagrała w filmie Marinę. Tę kreację doceniło jury festiwalu w Montrealu, na którym aktorka odebrała nagrodę za najlepsza rolę kobiecą.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Bartek Warzecha