Zapraszamy studentki i studentów WOT na warsztaty mistrzowskie z Martą Górnicką

Studentki i studenci WOT!
Już niedługo.
Już można się zgłaszać.

CHÓR KOBIET to trzydniowa sesja warsztatowa poświęcona politycznym strategiom teatru chórowego.

Sesje będą poświęcone technikom tworzenia politycznego tekstu scenicznego dla teatru, budowaniu kolektywnego głosu/ ciała/ języka, będą także wykorzystywać elementy autorskiego treningu aktorskiego głos/ciało w teatrze chórowym.

Uczestnicy w kameralnej grupie będą poznawać techniki pracy zmierzające do zbudowania silnej, zbiorowej wypowiedzi scenicznej. Od pierwszego konceptu do realizacji. Celem warsztatu będzie też praktyczne poszukiwanie obecności performerów w CHÓRZE teatralnym, praca nad togetherness, uruchamianie kreatywności w obszarze głosu, poszukiwanie nowych sposobów pracy z językiem i słowem w teatrze. Warsztat będzie przestrzenią do transformowania języka, oraz odzyskiwania i rozwijania pełnego potencjału ludzkiego głosu.

Praktyczna praca będzie wykorzystywać wybrane elementy treningu teatru chórowego jak: warunki pracy statycznej, praca z ukierunkowanym dźwiękiem w ciele, praca z dźwiękiem i przestrzenią, artykulacja dźwięku w mowie, emocje i głos, praca z tekstami i gatunkami muzycznymi, praca z grupą i w grupie, tworzenie libretti, praca z partyturą.

MARTA GÓRNICKA, reżyserka, autorka, twórczyni nowoczesnego teatru chórowego.

Marta Górnicka prowadziła swoje warsztaty wielokrotnie w teatrach i uczelniach kształcących artystów na całym swiecie, m.in. w Paryżu, Berlinie, Tokio, Hawrze, Marsylii, Atenach, Londynie, Nothingham, Tel- Avivie, Dreźnie, Utrechcie, Kijowie, Moskwie i wielokrotnie w Lyonie.

Jej praca reżyserska ma zawsze szczególny wymiar społeczny i polityczny. Obecnie rozwija autorską formę teatru chórowego oraz prowadzi prace nad kolektywnym głosem/ cialem/ językiem w Instytucie Polityczngo Głosu w MAXIM GORKI THEATER w Berlinie

Zgłoszenia prosimy kierować mailem do 29 listopada 2019 na adres: zofia.smolarska@at.edu.pl.