Mgr Marcin Hycnar Dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

mgr Marcin Hycnar
Mgr Marcin Hycnar, wykładowca Kierunku aktorstwo, został powołany na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
_____
Marcin Hycnar jest absolwentem Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest wykładowcą uczelni na kierunku aktorstwo. W latach 2006-2016 pracował w Teatrze Narodowym. Od 2017 r. był dyrektorem artystycznym Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Współpracował z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz z teatrami warszawskimi: Polskim, La M.ort, Laboratorium Dramatu, Montownią, Syreną, Powszechnym, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej.
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi. jest jednym z najstarszych teatrów w kraju. Powstał, jako stała scena polska w 1888 roku z inicjatywy Łucjana Kościeleckiego. Pracowali w nim m.in. Aleksander Zelwerowicz, Leon Schiller, Stanisława Wysocka, Karol Adwentowicz, Stefan Jaracz – imię tego wybitnego polskiego aktora nadano teatrowi we wrześniu 1949 r. – Bolesław Leśmian, Władysław Krasnowiecki, Ludwik Solski, Juliusz Osterwa, Lidia Zamkow, Janusz Warmiński, Jerzy Grzegorzewski. Na scenie pojawiali się m.in. Andrzej Łapicki, Aleksander Bardini, Jadwiga Chojnacka, Jacek Woszczerowicz, Zofia Mrozowska.

mgr Marcin Hycnar

Biografia i informacja o teatrze za PAP.
Fotografia pochodzi z prywatnego archiwum Wykładowcy.