MOMIK na Festiwalu FIST w Belgradzie!

Na zdjęciu kobieta i mężczyzna w półzbliżeniu. Kobieta dotyka czule twarzy mężczyzny. Delikatnie uśmiecha się. On przytrzymuje jej ręce przy swojej twarzy. Kobieta ma długie blond włosy. Mężczyzna jest brunetem. Ma słuchawki w uszach i bordowy szal na szyi.

Momik, etiuda Aleksandry Bielewicz, studentki III roku kierunku reżyseria, zostanie pokazana na Festiwalu FIST w Belgradzie. Etiuda powstała pod opieką mgra Łukasza Chotkowskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Tytułowy Momik to polski Żyd wychowany w Izraelu. Całe jego dzieciństwo naznaczone było traumą wojny. Nie rozumiał lęku obecnego w jego rodzinie, ale przesiąkł nim do szpiku kości. Uporczywie budował obraz kraju TAM. Kraju, który w dziecięcej wyobraźni widział jako piękne miejsce, nawiedzone przez okrutną bestię. Szukanie śladów przeszłości i próba jej zrozumienia stały się jego obsesją. Przyjeżdża do Polski, żeby skonfrontować się z widmami, które w nim mieszkają. Razem z nimi wyrusza w podróż w poszukiwaniu śladów zatartej tożsamości, szuka 6 milionów Żydów, getta, po którym prawie nic już nie pozostało.

obsada: Tomasz Nosinski, Jowita Kropiewnicka, Jan Kwapisiewicz, Katarzyna Obidzińska, Maria Bijak, Kacper Lech

reżyseria: Aleksandra Bielewicz

zdjęcia: Michał Modlinger

montaż: Michał Mazurek

kostiumy: Sandra Stępień

współpraca scenograficzna: Łukasz Misztal

ruch sceniczny: Maria Bijak

montaż dźwięku: Szymon Sutor

asystentka reżyserki: Joanna Adamiec

fotografie: Karolina Jonderko

asystentka techniczna: Zuzanna Mazurek

charakteryzacja: Amadeusz Suszyński

opieka: Łukasz Chotkowski

FIST – Festival Of International Student Theatre

Międzynarodowy Festiwal Teatru Studenckiego – FIST powstał w 2005 roku z inicjatywy studentów Wydziału Zarządzania i Produkcji Teatru, Radia i Kultury na Wydziale Sztuk Dramatycznych w Belgradzie – Management and Production Department | FDU (bg.ac.rs).

Celem Festiwalu jest zachęcenie młodych profesjonalistów teatralnych do inicjowania i tworzenia innowacyjnych programów poprzez tworzenie sieci kontaktów i współpracę międzykulturową.

Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 21-25.05.21 i z powodu pandemii będzie miała formę hybrydową.