Łukasz Borkowski z wyjątkowym wyróżnieniem!

Łukasz Borkowski jako jedyny przedstawiciel uczelni teatralnych w Polsce został laureatem 3-letniego programu stypendialnego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców w 2022 r., wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej.

Nasz wykładowca kierunku aktorstwo znalazł się pośród 215 młodych naukowców, w tym 37 doktorantów, wyłonionych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego spośród ponad tysiąca wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium. Jest jednym z dwóch stypendystów w dziedzinie „sztuki filmowe i teatralne”.

3-letnie stypendium MNiSW otrzymała także współpracująca z kierunkiem reżyseria dr Julia Skrzynecka (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie).

Co warte podkreślenia, stypendia w „dziedzinie sztuki” zostały przyznane tylko 9 osobom (2 stypendia w dyscyplinie „sztuki filmowe i teatralne”, 2 w dyscyplinie „sztuki muzyczne” i 5 w dyscyplinie „sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki”).

Łukaszu i Julio, bardzo się cieszymy i serdecznie Wam gratulujemy!

Wyniki programu stypendialnego: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ogloszenie-wynikow-postepowania-w-sprawie-przyznania-stypendiow-ministra-edukacji-i-nauki-dla-wybitnych-mlodych-naukowcow-w-2022-r-edycja-17?fbclid=IwAR2cjEIPLVk076jbXCYIWqxkKZQxLXgunwWIBemeREwOaJH5tmRM40rCGOA