WIECZÓR LITERACKI z naszymi studentami i studentkami

Zdjęcie. Na drewnianych panelach leży sześć młodych osób. Są złączeni głowami w formie okręgu, patrzą w górę w stronę odbiorcy. Czworo z nich ma białe koszule na guziki, jeden młody chłopak ma koszulę zieloną, ostatni w kolorowe wzorki.

W najbliższą sobotę (1.04) o 20:00 w WIECZORZE LITERACKIM Radia Dla Ciebie wysłuchać będzie można BENIOWSKIEGO w wykonaniu studentek i studentów kierunku aktorstwa. Adeptki i adepci aktorstwa zmierzą się z niełatwą, ale wdzięczną materią – mówieniem wierszem. Obiektem ich ćwiczeń i pracy stała się pieśń pierwsza poematu dygresyjnego Juliusza Słowackiego BENIOWSKI.

Studentki i studenci nad BENIOWSKIM pracowali podczas studiów na pierwszym roku kierunku aktorstwo Akademii Teatralnej w Warszawie na INTERPRETACJI WIERSZA – przedmiocie prowadzonym przez Łukasza Borkowskiego. Słuchowisko powstało jako suplement do zajęć. Emisję poprzedzi rozmowa Jana Bończa Szabłowskiego ze studentkami, studentami i ich wykładowcą.

WYSTĘPUJĄ: Bogumiła Bajor, Agnieszka Rajda, Aleksander Buchowiecki, Jędrzej Czerwonogrodzki, Kuba Dyniewicz, Mikołaj Łukasiewicz

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Łukasz Borkowski

REALIZACJA AKUSTYCZNA I OPRACOWANIE MUZYCZNE: Olaf Parfianowicz