Stypendium dla dra Mateusza Smacznego!

Czarno-białe zdjęcie. Na nim mężczyzna w wieku około 30 lat. Stoi ubrany w szary sweter w białe, abstrakcyjne wzorki. Jedną rękę ma wyprostowaną wzdłuż ciała, drugą trzyma łokieć pierwszej. Ma czarne, zaczesane w tył włosy.

Mateusz Smaczny został laureatem 3-letniego programu stypendialnego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców w 2023 r.!

Nasz wykładowca znalazł się pośród 230 młodych naukowców, w tym 37 doktorantów, wyłonionych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego spośród 1828 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium.

Mateusz Smaczny to doktor sztuki, absolwent i wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku. Na co dzień związany jest z Białostockim Teatrem Lalek. Ponadto, występował gościnnie między innymi w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu czy w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Został laureatem nagrody za najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania w Toruniu oraz nagrody za najlepszą drugoplanową rolę męską w słuchowisku podczas festiwalu Dwa Teatry w Sopocie. Był wyróżniony w plebiscycie na najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia organizowanego przez Polski Ośrodek Lalkarski Polunima. Odznaczono go medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Doktorze Smaczny, gratulujemy!

Aby zapoznać się z pełną listą wyników programu stypendialnego, należy kliknąć słowo tutaj.

fot. Trzecie Oko