Październik pod hasłem performatyki, czyli jesienne warsztaty w Akademii Teatralnej!

Grupa młodych ludzi. Siedzą w kole, na krzesłach, biorą udział w warsztatach. Ubrani są w zwykłe, codzienne ubrania.

W ramach Blended intensive programme Performativity and Identity, w dniach 16-20 października 2023 w Akademii odbywają się tygodniowe warsztaty dotyczące performatywności, ze studentami zza granicy.

A co na warsztatach? Performatyka protestu, ćwiczenia wokalne, praca nad odblokowywaniem i wzmacnianiem swojego autorskiego procesu twórczego. Gościmy studentów ze szkół w Verscio, Monachium, Bratysławy i Wilna na pięciodniowym cyklu warsztatów międzynarodowych.

Zaczynamy od rozgrzewki i treningu głosu z Kamilem Dominiakiem, a potem przechodzimy do pracy nad inicjowaniem/odblokowywaniem/wzmacnianiem autorskiego procesu twórczego w oparciu o strategie powtórzenia i przetworzenia z Weroniką Szczawińską.

W drugiej części razem z Dominiką Laster, Tomaszem Kubikowskim, Katarzyną Renes i Katarzyną Obidzińską zdecydowaliśmy się na poruszenie tematów ważnych i trudnych, takich jak gościnność i aktywizm społeczny. A także zarządzanie kulturą i szeroko rozumiane performance studies.

Warsztaty realizujemy ze środków Erasmus+ we współpracy z europejską siecią szkół teatralnych.